Spis serwisów blogowych

19

Sty

Spis serwisów blogowych

Zachęcam cię do angażowania się w swoją społeczność. Powiedz innym jak pomagasz swoim klientom. Prowadź regularnie wpisy na swojej stronie a najlepiej na swoim blogu. Blog pomoże ci inspirować tych którzy trafili do ciebie i poszukują twojej pomocy oraz pozwolą rozwijać Twój biznes.

Wszyscy uwielbiamy rozmawiać, dyskutować oraz wymieniać poglądy. Sam zobacz w Internecie jak bardz o rozwinęły się media społecznościowe.  Wiele osób które mają coś do powiedzenia zakładają prywatne blogi. Coraz częściej ten kierunek podchwytują właściciele firm.  Ty również możesz dołączyć do grona posiadaczy własnego bloga.  Publikując regularnie wpisy na swoim blogu, możesz komunikować się ze swoją grupą społeczną oraz nawiązywać nowe relacje.

Na początek miejsce:

By posiadać stronę Internetową trzeba posiadać własny serwer oraz domenę internetową. Zastanawiasz się, gdzie i jak założyć bloga? Zaproponuje ci kilka gotowych systemów. Które mają dużo gotowych ustawień bez konieczności znania wszystkich technologi.

Spośród mnóstwa dostępnych opcji możesz wybrać platformę, która odpowiada Ci najbardziej.

logo-wordpress

 

WordPress – Bezpłatny portal oferujący łatwą i intuicyjną konfiguracje.  Aby zacząć prowadzić bloga, wystarczy przejść czteroetapową rejestrację. Dla każdego dodawanego wpisu możesz określić kategorię, co ułatwi czytelnikom odnalezienie tekstów o podobnej tematyce. Możesz wybrać układ, styl i motyw graficzny bloga dzięki dostępności tysiącą motywom.

logo-SquarespaceSquarespace – aby założyć bloga, skorzystaj z opcji tworzenia strony internetowej.  Dużo szablonów Szablów takich jak Montauk doskonale nadają się dla małych firm, a ponadto można je łatwo dopasować do indywidualnych upodobań. Po zarejestrowaniu kliknij opcję bloga. Wyświetlona zostanie strona zawierająca przykładowy tekst i obrazy, które możesz bez problemu zastąpić własnymi. Internauci z pewnością będą cię odwiedzali.

 

logo-blogerBlogger – ta platforma należy do Google. Jeśli posiadasz swoją pocztę w gmail, to tak naprawdę posiadasz już konto które umożliwia posiadanie tego bloga. Przejdź do strony projektu i dokończ rejestracje. Ze swoimi czytelnikami możesz kontaktować się za pomocą funkcji serwisu Google + i opcji Google Hangouts. To chyba najbardziej znana przeze mnie platforma.

logo-medium

Medium – nie wszyscy czują się komfortowo, wiedząc, że ich wpisy są regularnie czytane przez innych. Ta platforma służy do budowania społeczności, której członkowie nie tylko zamieszczają swoje teksty, ale też czytają wpisy innych i wspierają się.

 

 

Jeśli jednak chcesz posiadać własną stronę ale nie masz chęci lub możliwości wdrażania się w trudności tego czy innego sytemu. Przejdź do zakładki kontakt i wybierz jeden z możliwych sposobów kontaktu. Ja najchętniej telefonuje przez telefon komórkowy, ale możesz wybrać inną formę.